Kontakt


Bokning av biljetter samt reservationer till Reginabaren och allmänna frågor: 

Reginateaterns biljettkassa 018-727 83 40
reginateatern@uppsala.se  


För övriga ärenden:

Maria Nilsson – tf Teaterchef & produktionssamordning 018- 727 13 78 
maria.x.nilsson@uppsala.se 

Casper Verner-Carlsson – tf Teaterchef & kommunikation 070-516 77 64
casper.verner-carlsson@uppsala.se

Sandra Jogenby – Producent 018- 727 83 33
sandra.jogenby@uppsala.se

Björn Samuelsson – Tekniker
bjorn.samuelsson@uppsala.se

Mats Bohlin – Tekniker 018- 727 83 37
mats.bohlin@uppsala.se

Axel Tovedal – Tekniker
axel.tovedal@uppsala.se

Sam Kessel – Kulturadministratör
sam.kessel@uppsala.se

Cilla Garrette – Biljettkassa/bar
monique.garrette@uppsala.se

Camilla Åberg-Wickman – Köksansvarig
camilla.abergwickman@uppsala.se

» En lista på personalen (med foton) »

 


Vår postadress är:

Uppsala kommun
Reginateatern
Kulturförvaltningen
753 75 Uppsala
Sverige

Vår besöksadress är:
Trädgårdsgatan 6, Uppsala

Hitta till oss:

»Karta
»Parkeringskarta

  


Reginas nyhetsbrev

Här kan du anmäla dig till Reginas nyhetsbrev för att alltid få de senaste nyheterna om kommande föreställningar och specialerbjudanden direkt till din e-postadress. 

Vi använder inte uppgifterna (e-post och ev namn) i något annat syfte än att skicka Reginateaterns nyhetsbrev.

Du kan alltid avanmäla dig när du vill från länk i varje nyhetsbrev.

» Se det senaste nyhetsbrevet