Personal

Vi som arbetar på Reginateatern:
(foto: Stewen Quigley)

Olle Starlander Maria Nilsson
Olle Starlander 
Teaterchef & konstnärlig ledare
olle.starlander@uppsala.se
018 - 727 80 01
Maria Nilsson 
Producent 
maria.x.nilsson@uppsala.se
018-727 13 78 
 
Mats Bohlin

Foto saknas

Mats Bohlin 
Tekniker
mats.bohlin@uppsala.se
018- 727 83 37
Sandra Jogenby
Producent
sandra.jogenby@uppsala.se
018- 727 83 33
   
Foto saknas Cilla Garrette
Björn Samuelsson
Tekniker (tjänstledig)
bjorn.
samuelsson@uppsala.se
Cilla Garrette
Biljettkassa/bar
monique.garrette@uppsala.se
018 - 727 83 40
   

Sam Kessel
Teatervärd
sam.kessel@uppsala.se

Camilla Åberg-Wickman
Köksansvarig
camilla.
abergwickman@uppsala.se


Olle Starlander

P-A Westin
Ljudtekniker
per-anders.westin@uppsala.se
018- 727 83 34

Linus Tallroth
Ljud, bild och grafisk tekniker
linus.tallroth@uppsala.se
018- 727 83 34